Zabójcza pigułka może również być dostępna w Holandii

Śmiertelnie niebezpieczna pigułka

W belgijskiej Limburgii na festiwalu Extrema Extra w Houthalen-Helchteren umiera 54-letni Holender. Przy denacie funkcjonariusze odnajdują tabletki ecstasy. Belgijska prokuratura wskazuje, iż to one mogły przyczynić się do jego śmierci. Dlatego też Belgowie prezentują znalezisko i ostrzegają. Narkotyk ten może też pojawić się również w Holandii.

Jak podała prokuratura, 54-latek bawiący się na jednym z belgijskich festiwali zasłabł na terenie imprezy. Tam był reanimowany przez świadków i obecne na miejscu służby medyczne. Następnie został przewieziony do szpitala w Genk. Holender był jednak w stanie krytycznym i pomimo heroicznej walki o jego życie nie udało mu się go uratować.

 

Przyczyna zgonu

Co mogło być przyczyną zgonu? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Niemniej jednak zatrzymanie akcji, serca zdaniem prokuratury, może mieć coś wspólnego z zawartością kieszeni denata. Znaleziono w niej bowiem tabletki ecstasy. Narkotyk ten jest bardzo popularny wśród uczestników tego typu imprez, pozwala im się bowiem dużo lepiej bawić, czuć muzykę „całym sobą”. Wszystko jednak kosztem zdrowia. Służby bardzo często mają do czynienia, z osobami które przesadziły z tego typu używkami. Zwykle jednak wszystko kończy się na strachu lub krótkiej hospitalizacji. Tu jednak było inaczej. Czemu?

Podwójna dawka

Belgowie wskazują, iż w znalezionych tabletkach znajdowało się dwa razy więcej MDMA niż normalnie. To zaś może już być potencjalnie śmiertelną dawką, z którą należy bardzo uważać. Tym bardziej, iż dilerzy nie sprzedają tego jak lekarstwa. Nie ma ulotki, nie ma podanego składu. Łatwo więc przesadzić, gdy nie wie się o tym, iż ten „pudrowy cukierek” ma podwójną moc.

 

Pigułka ꟼP

By więc uchronić Belgów, a także i Holendrów, ponieważ wielu z nich bawiło się na festiwalu i wielu mogło przywieźć tę używkę do Niderlandów, lokalna prokuratura opublikowała zdjęcie potencjalnie zabójczego specyfiku. Jest to tabletka o podstawie sześciokąta, na której widoczny jest symbol ꟼP, nawiązujący do logo projektanta mody Philippa Pleina.

Wszyscy, którzy zażyli taką tabletkę ekstazy i zaczynają źle się czuć, powinni jak najszybciej zgłosić się do lekarza.